Hra o čas

Prvý diel print&play adventúry, kde pomocou cestovania v čase hľadáte riešenie na najväčšiu výzvu ľudstva.

V prvom diely papierovej Hry o čas sa stávate hlavným hrdinom/hrdinkou príbehu, ktorý sa odohráva naprieč dvoma storočiami. Počas cesty zo školy sa s vašou najlepšou kamarátkou Agnes za podivuhodných okolností stretnete s prenasledovaným vedcom z budúcnosti. Pomôžete mu ujsť pred tajnými agentmi a zmeniť chod histórie? Len tak vraj dokážete predísť katastrofálnym dopadom klimatckej krízy.

V hre na vás čakajú 4 úlohy ktorých splnením viete pomôcť vedcovi z budúcnosti reralizovať jeho plán na záchranu planéty. 

Hra o čas je postavená na fiktívnom príbehu a postavách. Informácie o klimatickej kríze prezentované v hre sú postavené na aktuálnych faktických dátach.

Hra je vhodná na pokrytie obsahových a výkonových štandardov environmentálnej výchovy. Je vhodná pre žiakov a žiačky II. stupňa základnej školy (7. ročník a vyššie) a študentov a študentky stredných škôl (všetky ročníky).

Hra okrem štyroch úloh obsahuje aj sedem diskusných otázok, ktoré môžete použiť na otvorenie diskusie v triede po odohraní hry.

Hru vám odporúčame pred hraním vytlačiť. PDF verziu hry nájdete na stiahnutie vyššie. Pri použití v triede odporúčame vytlačiť hru pre každého študenta/študentku.

Na prácu s hrou odporúčame vyčleniť minimálne jednu a ideálne dve vyučovacie hodiny.

Hárok správnych odpovedí si viete stiahnuť ako PDF cez button "na stiahnutie".

Environmentálna výchova Etická výchova Geografia Print & Play

Ďalšie hry