Lebo Mädveď App

Slepé mapy, ako ste ich ešte nezažili

Google Play Icon App Store Icon Web hry

Poznáš všetky regióny Slovenska? Vieš, ktoré tatranské pleso je najväčšie? Aký je to pocit je mať Celé Slovensko doslova na dlani? Ako by vyzerali Tatry v tvojej obývačke, kancelárii či triede? S aplikáciou Lebo Mädveď to všetko môžeš zistiť! Vedomosti, ktoré získaš si môžeš otestovať a doplniť v 2 minihrách!

Game Lebo Mädveď App

O aplikácii

Objavuj krásy Slovenska a Vysokých Tatier v rozšírenej realite! Vyber si geografický celok, prispôsob si mapu, skúmaj, hraj sa a uč sa hravou formou. Prečo? Lebo Mädveď!

- Poznáš všetky regióny Slovenska? Vieš, ktoré tatranské pleso je najväčšie? Aký je to pocit je mať Celé Slovensko doslova na dlani? Ako by vyzerali Tatry v tvojej obývačke, kancelárii či triede? S aplikáciou Lebo Mädveď to všetko môžeš zistiť!

* Virtuálny model Tatier alebo Celého Slovenska si môžeš umiestniť a zväčšiť podľa potreby, a skúmať takmer kdekoľvek. V aplikácii nájdeš až 149 info kariet, v ktorých sa dozvieš o slovenských regiónoch, krajoch, riekach, národných parkoch, chránených krajinných oblastiach, alebo o tatranských štítoch, plesách, dolinách a chatách. Vedomosti, ktoré získaš si môžeš otestovať a doplniť v 2 minihrách!

Na vyučovacej hodine

Applikácia hravou a interaktívnou formou učí základné geografické znalosti o Slovensku a Vysokých Tatrách. Pomocou rozšírenej reality sa môžete prechádzať 3D modelom a objavovať ho svojím vlastným tempom. Pomocou aplikácii sa môžeme učiť v dvoch hlavných rovinách. Tá prvá je geografická a teda umiestnenie jednotlivých bodov na mape. Pri Slovensku si vieme pozrieť lokáciu okresov, regiónov, krajov, národných parkov, chránených krajinných oblastí a riek. Pri Tatrách to sú štíty, doliny, chaty a plesá. Druhá rovina je informačná, v ktorej sa o jednotlivých bodoch vieme dozvedieť viac pri ich rozkliknutí, kde sa nám zobrazí fotka miesta a stručný popis so zaujímavými detailami. Tieto dve náučné roviny sú podchytené v dvoch edukatívnych hrách. Prvá hra je vedomostný kvíz, kde musí hráč vyberá z troch odpovedí na otázky, ktoré sú generované z informácií v infobodoch. Druhá hra je určitou formou slepej mapy, kde musí hráč hľadať konkrétne miesto na mape. Do budúcnosti sa bude appka rozvíjať aj tematicky aj funkčne. V pláne je urobiť v rovnakom duchu aj Európu a celý svet, pridať viac edukatívnych hier a zdokonaliť zobrazovanie geografických oblastí.

Kto sú Lebo Mädveď?

Lebo Mädveď je spontánnym výsledkom kreativity a potreby vytvárať zmysluplné produkty pre svojich bízkych. Vznikla na akademickej pôde Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Tvoríme ju my traja, Juraj, Erika a Patrik, spolužiaci z Katedry architektonickej tvorby. Milujeme zábavu a vzdelávanie a usilujeme sa tieto dva aspekty spojiť s dizajnom do funkčných produktov.

Ďalšie produkty Lebo Mädveď

Lebo Mädveď vytvára originálne edukatívne hry na Slovensku. Prvým produktom z mädvedej dielne boli Mapucle Slovensko rozdelené podľa regiónov. V dnešnej dobe má Lebo Mädveď vo svojom portfóliu 18 rôznych hier, medzi ktorými nájdete rôzne mapucle, pexesá ale aj najstaršiu stolnú hru na svete Game of Ur. Zaujímavým kúskom sú aj 3D pucle Vysokých tatier, vďaka ktorým sa naučíte tatranské štíty, doliny, plesá a chaty.

Ďalšie produkty Lebo Mädveď nájdete na https://www.lebomadved.sk/sk/shop