Lebo Mädveď App

Slepé mapy, ako ste ich ešte nezažili

Objavuj krásy Slovenska a Vysokých Tatier v rozšírenej realite! Vyber si geografický celok, prispôsob si mapu, skúmaj, hraj sa a uč sa hravou formou. Prečo? Lebo Mädveď!

- Poznáš všetky regióny Slovenska? Vieš, ktoré tatranské pleso je najväčšie? Aký je to pocit je mať Celé Slovensko doslova na dlani? Ako by vyzerali Tatry v tvojej obývačke, kancelárii či triede? S aplikáciou Lebo Mädveď to všetko môžeš zistiť!

* Virtuálny model Tatier alebo Celého Slovenska si môžeš umiestniť a zväčšiť podľa potreby, a skúmať takmer kdekoľvek. V aplikácii nájdeš až 149 info kariet, v ktorých sa dozvieš o slovenských regiónoch, krajoch, riekach, národných parkoch, chránených krajinných oblastiach, alebo o tatranských štítoch, plesách, dolinách a chatách. Vedomosti, ktoré získaš si môžeš otestovať a doplniť v 2 minihrách!
Applikácia hravou a interaktívnou formou učí základné geografické znalosti o Slovensku a Vysokých Tatrách. Pomocou rozšírenej reality sa môžete prechádzať 3D modelom a objavovať ho svojím vlastným tempom. Pomocou aplikácii sa môžeme učiť v dvoch hlavných rovinách. Tá prvá je geografická a teda umiestnenie jednotlivých bodov na mape. Pri Slovensku si vieme pozrieť lokáciu okresov, regiónov, krajov, národných parkov, chránených krajinných oblastí a riek. Pri Tatrách to sú štíty, doliny, chaty a plesá. Druhá rovina je informačná, v ktorej sa o jednotlivých bodoch vieme dozvedieť viac pri ich rozkliknutí, kde sa nám zobrazí fotka miesta a stručný popis so zaujímavými detailami. Tieto dve náučné roviny sú podchytené v dvoch edukatívnych hrách. Prvá hra je vedomostný kvíz, kde musí hráč vyberá z troch odpovedí na otázky, ktoré sú generované z informácií v infobodoch. Druhá hra je určitou formou slepej mapy, kde musí hráč hľadať konkrétne miesto na mape. Do budúcnosti sa bude appka rozvíjať aj tematicky aj funkčne. V pláne je urobiť v rovnakom duchu aj Európu a celý svet, pridať viac edukatívnych hier a zdokonaliť zobrazovanie geografických oblastí.

Ďalšie hry