Hope

Nauč sa bezpečne komunikovať v digitále!

Hra HOPE (hall of positive engagement) hravou formou vzdeláva a baví mladých ľudí k tomu, aby získali cenné poznatky, ako bezpečne používať komunikačné technológie. Hra ich okrem toho naučí aj brániť sa pred kyberšikanou a viesť debatu s oponentom, ktorého názory definujú rôzne dezinformácie a nepravdy.

V hre sa žiaci a pedagógovia pozrú do fiktívneho mesta niekde na Slovensku v roku 2025, kde nové informačné technológie zhoršili medziľudské vzťahy a mesto rozdelili na znepriateľené frakcie. Tie ovládajú skupiny Trollov, Haterov, Stalkerov a Fanatikov, jedinou skupinou, ktorá ešte kladie odpor sú členovia HOPE. Tí pomôžu na začiatku hry nášmu hrdinovi pred útokom trollov a pozvú ho k sebe, aby sa naučili spôsoby a techniky, ktorými je možné tieto útoky nielen odraziť, ale pomôcť druhým nájsť cestu k tomu, aby sa z nich stali opäť pokojní a mierumilovní obyvatelia mesta.

Projekt je primárne určený pre žiakov a pedagógov druhého stupňa základných škôl, ale z rôznych tém získajú nové praktické informácie aj starší študenti, ich rodičia a okolie.

Ďalšie hry